środa, 17 lipca 2013

Jak otrzymać wodór z wody

Chcesz być energetycznie wystarczalny, chcesz nie płacić za energię, chcesz aby to tobie płacili... Wystarczy wytwarzać tyle energii abyś nie był w stanie jej zużyć a nadwyżki sprzedawać (obecnie w Polsce ze sprzedażą jest problem natury prawnej ale myślę że z czasem się to zmieni).

Co zatem zrobić?
Ciekawym pomysłem jest wytwarzanie wodoru (symbol chemiczny H) który jest gazem wybuchowym co za tym idzie wytwarza energię podczas spalania.

Jak wytworzyć wodór?
H2O to wzór chemiczny wody, aby z wody wyodrębnić wodór (H) wystarczy dostarczyć energię a wodór będzie się ulatniał. Problem w tym że dostarczenie prądu do wody jest nieopłacalne gdyż rachunek za prąd przyjdzie większy niż zysk z wytworzonego wodoru. Jednak jeśli masz wiatrak na energię wiatrową i dostęp do źródła wody to wytwarzanie wodoru za darmo stoi przed tobą otworem.

Dobrze jest wszystko pokazane na filmiku pod linkiem
Spalanie wody

Przy wytwarzaniu tego typu energii dobrze się sprawdzą elektrownie wiatrowe które wytwarzają po kilka volt prądu gdzie te kilka volt jest za mało aby zrobić z nich praktyczny użytek.

6 komentarzy:

  1. Wspominasz na początku artykułu o sprzedawaniu energii do sieci. jest to już możliwe, ale problem pojawił sie innej natury: cena tej energii jest bardzo niska.
    oddając z powrotem do sieci energie, otrzymamy za nią tylko 80% ceny energii z poprzedniego roku, dodatkowo poniesiemy opłaty przesyłowe. co daje bardzo niską kwotę

    niesamowita sprawa z wodorem, o której piszesz

    OdpowiedzUsuń
  2. No właśnie, lobby energetycznie zabardzo nie chce wolnego rynku energetycznego. Gdyby można było bezpośrednio korzystać z osobiście wytworzonego prądu to okazało by się że w Polsce zniknął by problem niewydolności energetyki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak, myślę ze ma Pan racje, sytuacja wskazuje na właśnie taka konkluzje niestety

    OdpowiedzUsuń
  4. Według mnie aktualnie naważniejsza w motoryzacji jest ekonomiczność danego samochodu. Producenci prześcigają się w nowinkach technologicznych często zapominająć o redukcji spalania auta, a potem celowo fałszują wyniki spalania. Przykładem dość głośnym był w ostatnich latach Volkswagen. Pozdrawiam serdecznie :-)

    OdpowiedzUsuń
  5. wodor będzie powszechnie stosowanym paliwem

    OdpowiedzUsuń